İptal, İade, Değişim
İade Esasları

Erbomsan Elek. Büro Mak. San. ve Tic. Ltd. Sti 'ne ürün iadesi ile ilgili kurallar aşağıda özetlenmiştir. Bu kuralların amacı, ürün iadesinin Müşteri  ve Erbomsan Elek. Büro Mak. San. ve Tic. Ltd. Sti  için en basit ve sorunsuz şekilde yerine getirilmesidir.

-Ürün iade işlemleri fatura tarihi itibari ile 14 gün içerisinde gerçekleştirilmelidir.

- Müşteri siparişinin teslimat anında ürün/lerin kolisinde hasar (ezilme,yırtılma,patlak ve ıslanmış ambalaj) olup olmadığını kontrol etmelidir.Eğer bu durumlardan bir veya bir kaçı var ise , ürünler teslim alınmadan , teslimatı yapan kişi (Kargo şirketi ya da sevkiyat elemanı) ile ürün/lerin sorunu ile ilgili mutlaka tutanak tutulması gerekmektedir.

- İade edilecek ürünlerin sarf malzemesi veya elektronik cihaz olması durumunda (şerit , mürekkep kartuşu , toner kartuşu , kağıt , tek kullanımlık ürünler , kopyalanabilir yazılım ve programlar , lisanslı ürünler , DVD , VCD , CD , taşınabilir bilgisayar , cep telefonu , inkjet veya lazer yazıcı , fotokopi makinesi , tarayıcı v.b.) orijinal ambalajının açılmamış , kurulmamış ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

-Ürünün iade alınıp alınmaması kararı yapılacak olan incelemenin ardından Erbomsan Elek. Büro Mak. San. ve Tic. Ltd. Sti 'nın insiyatifindedir. İade alınmak üzere kabul edilen tüm ürünler orijinal ambalajı ve standart aksesuarları ile iade edilmelidir. İade faturası düzenlenirken
üzerinde “İADE FATURASI” ibaresi bulunması , iade faturası tutarı , satış faturasındaki belirtilen ürün bedeli + KDV olacak şekilde TL tutarı ile aynı olmalıdır. İade işleminin başlıyabilmesi için iade sebebini belirtir bir dilekçe’yi iade faturasına eklemeniz gerekmektedir. Eğer ki vergi mükellefi değilseniz bu durumu tarafımıza Müşteri Hizmetleri bölümünü kullanarak bildiriniz.İade sırasında ambalaj ve/veya standart aksesuarlarının eksiksiz olması gerekmektedir.

-İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ürün ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Diğer iade durumlarında ise kargo ücreti müşteriye aittir.

Ürünü nasıl iade edeceğim?
İade veya değişim sürecini başlatabilmek için; 
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak iade talep edebilirsiniz.
İade talebi onaylandıktan sonra ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden iade edilecektir. İade Sürecini Gör